S’i shpëton vettingut, prokurori i Tiranës shkarkohet nga detyra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për prokurorin, Adriatik Cama. Mësohet se KPK-ja ka shkarkuar nga detyra prokurorin Cama.

Shkarkimi i prokurorit të Tiranës, ka ardhur si pasojë e mosjustifikimit të pasurisë, përfshirjen e këtij të fundit në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me krimin e organizuar.

LEXO DHE :  Mark Frroku çoi Shqipërinë në Strasburg, gjykata jep vendimin

Ndërkohë, Adriatik Cama i ka hedhur poshtë këto akuza dhe ka kërkuar, që të lejohet të vazhdonte detyrën.

Por këtë paradite, KPK-ja shpalli dhe vendimin për shkarkimin e tij nga detyra./K.C/Dritare.net

 

.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.