Si do jetë moti, e premte 20 prill

E premtja vjen me temperatura të larta, por me vranësira të theksuara. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se gjatë kësaj dite temperaturat  do të arrijnë deri në 29 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. Por gjatës ditës nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut, të cilat pritet të shtrihen në të gjithë vendin edhe pse me karakter lokal dhe me intensitet të ulet. Ndërkohë edhe fundjava parashikohet të vijojë me vranësira, ndërsa temperaturat do të ulen dy deri në tre gradë. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  S’dini ku të shkoni për fundjavë? Pyesni Rudinën

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.