Si do jetë moti, e mërkurë 4 korrik

Dita e mërkurë do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti do të jetë i tillë në pjesën më të madhe të vendit, përjashtim bëjnë vetëm zonat malore ku do të ketë edhe vranësira.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 16 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 34 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. Pothuajse të njëjtat temperatura pritet të jenë edhe në ditët në vijim. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Çudit Baton Haxhiu: Ja cila parti do të zëvendësojë PD dhe LSI!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.