Si do jetë moti, e mërkurë 27 qershor

Dita e mërkurë do të jetë kryesisht me mot të vranët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e parë të ditës do të kemi reshje shiu me intensitet të ulët, ndërsa pas mesditës pritet të që intensiteti i reshjeve të rritet dhe të  vij në formën e shtrëngatave  që do të shoqërohen edhe me shkarkesa elektrike.

LEXO DHE :  VOA: DASH thirrje opozitës të mos dorëzojë mandatet

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 12 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 26 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. V.D/Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.