Si do jetë moti, e mërkurë 13 qershor

Dita e mërkurë do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e parë të ditës do të kemi mot të kthjellët, ndërsa gjatë pjesës së dytë do të kemi vranësira, të cilat sa do të vijnë dhe do të shtohen. Ndërkohë priten edhe reshje shiu me intensitet të ulët dhe të lokalizuara.

LEXO DHE :  Saranda tre orë pa drita, mbesin në ashensorë dy turistë të huaj

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 17 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 31 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. Sinoptikanët shpjegojnë se lagështira në ajër do të bëj që vapa të ndihet edhe me shumë. V.D/Dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.