Si do jetë moti, e martë 3 korrik

Dita e martë do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mungojnë edhe vranësirat kalimtare kryesisht në zonat malore.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 19 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. Në krahasim me ditët që lamë pas kemi një rritje të temperaturave me dy gradë. Ndërkohë  një situatë e tillë e motit  parashikohet edhe për ditët në vijim.  V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 22 shkurt 2019

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.