Si do jetë moti, e martë 19 qershor

Dita e sotme ka nisur me mot me diell. Pjesa e parë e ditës do të jetë e tillë, ndërkohë që pas mesditës sipas sinoptikanëve do të kemi shtim të vranësirave, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu madje dhe me stuhi e shtrëngata me karakter lokal.

LEXO DHE :  Gjergj Bojaxhi: 'Sfida’ duhet ta pranojë hyrjen në Kuvend në vendet e mbetura bosh

Sa i takon temperaturave sipas parashikimi të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ato do të shkojnë nga 15 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e bregdetare. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.