Si do jetë moti, e hënë 9 korrik

Java do të nis me temperatura të larta. Megjithëse sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e hënë do të kemi edhe vranësira, reshje shiu e shtrëngata, të cilat do të jenë me karakter lokal. Moti do të jetë më i qëndrueshëm në zonat bregdetare.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 12 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 30 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. Krahasuar me ditët e shkuara temperaturat janë dy deri në tre gratë më të ulta.V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Mirë se erdhe biri im. Gjiko publikon fotot e ëmbla me Zërin dhe Elitën!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.