Si do jetë moti, e enjte 28 qershor

Dita e sotme do të jetë kryesisht me mot të vranët, i cili herë pas here do te alternohet edhe me kthjellime.

Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak parashikojnë se kështu do të vijojë e gjithë dita. Madje priten edhe reshje shiu në pjesën e dytë të saj.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 10 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 25  gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. Sinoptikanët parashikojnë se ky muaj do të mbyllet kështu. Ndërkohë që në korrik do të kthehen temperaturat e larta. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Foto/ Protesta në fokusin e Hektor Pustinës!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.