Si do jetë moti, e enjte 21 qershor

Dita e sotme do të jetë kryesisht me mot të vranët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e më të madhe të ditës do të kemi alternime të kthjellimeve me vranësirat, ndërsa gjatë pjesës së dytë të ditës do të jenë të pranishme edhe reshjet e shiut, të cilat do të kenë karakter lokal. Në disa zona reshjet do të vijnë edhe në formën e shtrëngatave.

LEXO DHE :  Shihni këto momente të ëmbla të fëmijëve mbretërorë, ndër vite!

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 15 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 29 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.