Si do jetë moti, e enjte 17 maj

Dita e enjte do të jetë me mot të kthjellët dhe me vranësira kalimtare.  Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Metrologjik Ushtarak, e enjtja sjell edhe temperature më të larta se ditët që lamë pas. Temperaturat pritet të shkojnë nga 10 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 26 gradë në vlerat e tyre maksimale, në zonat bregdetare. Sinoptikanët  thonë, se kjo javë do të mbyllet me mot të paqëndrueshëm, pasi reshjet e shiut do të vijojnë të jenë të pranishme në ditët në vijim.V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Kreu i PD, uron Kurban Bajramin: Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo ku janë

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.