Si do jetë moti, e enjte 14 qershor

Dita e sotme do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Por gjatë kësaj dite do kemi edhe prezencë vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe të lokalizuara.

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 15 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në  29  gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat e ulta. Sinoptikanët shpjegojnë se krahasuar me ditët që lamë pas kemi një ulje të temperaturave me 2 gradë. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Brexit/ BE i thotë jo kryeministres britanike May, për rinegocim të marrëveshjes

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.