Si do jetë moti, e diel 8 korrik

Dita e diel do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut si dhe shtrëngata me karakter lokal, në pjesën e dytë të ditë në të gjithë territorin e vendit përjashtuar bregdetin.

LEXO DHE :  Diplomacia perëndimore nuk është ajo e Ditmir Bushatit apo Aldo Bumçit

Sa i takon temperaturave ato do të shkojnë nga 15 gradë në vlerat e tyre minimale, në zonat malore deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale në zonat bregdetare. Ndërkohë  një situatë e tillë e motit  parashikohet edhe për ditët në vijim.V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.