Jazexhi: Shqipëria është kthyer në bazë të Mosadit izraelit dhe muxhahedinëve iranianë

Historiani Olsi Jazexhi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, tha se Shqipëria është kthyer në bazën kryesore të Mosadit izraelit dhe muxhahedinëve iranianë.

Jazexhi: Shqipëria është kthyer në një ndër bazat kryesore të Mosadit izraelit dhe muxhahedinëve iranianë, ish-grup terrorist. Al Xhazira bëri një dokumentar para një muaji dhe tregoi se si në Manzë janë sjellë nga jashtë Shqipërisë 1700 kompjutera dhe muxhahedinët rrinë online dhe sulmojnë këdo qeveri që mundohet të bëjnë tregti me Iranin. Muxhahedinët përdoren nga Donald Trump për të sabotuar politikën evropiane ndaj marrëveshjes bërthamore me Iranin. Kush lexon lajmet, muxhahedinët prodhojnë çdo muaj nga një artikull çdo javë ose çdo muaj dhe thonë Irani ka ardhur në Shqipëri për të na sulmuar./oranews

LEXO DHE :  Monsinjor Massafra: Për situatën në vend, nuk mund të fajësohet komunizmi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.