Shpërthim në Kajro, mbyllet aeroporti

 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur nē kryeqytetin e Egjiptit Kajro. 

Sipas mediave vendase shpërthimi ka qenë i fuqishëm, shkruan dritare.net. 

Sipas ministrit egjiptian të Transportit, dy depot e karburantit kanë shpërthyer. Një pëlhurë e madhe e tymit mund të shihet në fotot që janë shpërndarë përmes Twitter.

LEXO DHE :  Negociatat me BE, ministri gjerman flet para vizitës në Tiranë

Nëse është një aksident apo sulm, është ende e paqartë. Nuk ka ende raporte për viktimat e mundshme./ I.M-Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.