Shpallja e 52 grekëve non grata, Greqia: Kujdes me veprimet që rëndojnë marrëdhëniet tona!

 

Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas vendimit të ministrisë së Brendshme shqiptare, për shpalljen e 52 personave “non grata” pas ngjarjeve në Bularat të së enjtes.

Ministria e Jashtme greke, ka kërkuar shpjegime lidhur me shpalljen e 52 shtetasve grekë “non grata”, dhe i bën thirrje qeverisë sonë të ketë kudjes me veprimet, që mund të rëndojnë marrëdhëniet mes dy vendeve.

LEXO DHE :  The Guardian: Donald Trump, krahasohet me bosët e mafias por është President

“Në këtë moment delikat, presim prej Shqipërisë të largohet prej veprimeve që rëndojnë marrëdhëniet dypalëshe. Presim sqarime të bazuara për shpalljen masive të 52 grekëve “non grata” prej autoriteteve shqiptare. Mbetemi të vendosur në ndërtimin e marrëdhënieve të besimit, dhe të njëjtën gjë, presim edhe prej fqinjëve tanë”, thuhet në deklaratën  e Ministrisë së Jashtme greke./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.