Tërmeti shkund Shqipërinë, 4 goditje të reja. Ja ku u zhvendos epiqendra!

4 goditje të reja tërmeti janë shënuar vetëm ditën e djeshme. Ndërkohë, nga Saranda, që ishte epiqendra e tërmetit të parë, u zhvendos drejt Elbasanit, ku janë regjistruar lëkundje të tjera, në orët e para të mëngjesit. Ndërkohë, Sipas IGJEUM-it, lëkundja e fundit është shënuar në Shushicë të Elbasanit, me magnitudë 2 ballë dhe rreth 8 kilometra thellësi./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ministrja Denaj: Dy fjalë për Koncesionet dhe Partneritetit Publik Privat

termet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.