Shihni si e festojnë tifozët dhe Macron fitoren e Francës!

Pasi Franca fitoi ndeshjen me Belgjikën mbrëmjen e djeshme, me rezultatin 1:0, për Francën, tifozët e skuadrës franceze kanë mbushur sheshet duke festuar për fitoren e tyre.

Nuk janë vetëm tifozët jo. Megjithëse mbreti dhe mbretëresha e Belgjikës nuk mund ta fshehin trishtimin e tyre nga humbja, Presidenti i Francës, Emanuel Macron feston me gëzim të madh nga tribuna, fitoren e vendit të tij.

Pas golit të madh, nga Samuel Umtiti, presidenti marron kërcen për të festuar fitoren.

 

Mijëra tifozë të futbollit kanë bllokuar rrugët e Parisit, pasi Franca fitoi ndeshjen e tyre kundër Belgjikës duke siguruar kështu  një vend në finalen e Kupës së Botës, Informon dritare.net

Gëzimi i Macron u pasqyrua përsëri në shtëpinë në Francë, pasi tifozët  festuan me zjarre dhe flamuj./K.C/Dritare.net

LEXO DHE :  Deputetët e opozitës dorëzojnë mandatet, në Kryesinë e Kuvendit


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.