Shihni si e festojnë tifozët dhe Macron fitoren e Francës!

Pasi Franca fitoi ndeshjen me Belgjikën mbrëmjen e djeshme, me rezultatin 1:0, për Francën, tifozët e skuadrës franceze kanë mbushur sheshet duke festuar për fitoren e tyre.

Nuk janë vetëm tifozët jo. Megjithëse mbreti dhe mbretëresha e Belgjikës nuk mund ta fshehin trishtimin e tyre nga humbja, Presidenti i Francës, Emanuel Macron feston me gëzim të madh nga tribuna, fitoren e vendit të tij.

Pas golit të madh, nga Samuel Umtiti, presidenti marron kërcen për të festuar fitoren.

 

Mijëra tifozë të futbollit kanë bllokuar rrugët e Parisit, pasi Franca fitoi ndeshjen e tyre kundër Belgjikës duke siguruar kështu  një vend në finalen e Kupës së Botës, Informon dritare.net

Gëzimi i Macron u pasqyrua përsëri në shtëpinë në Francë, pasi tifozët  festuan me zjarre dhe flamuj./K.C/Dritare.net

LEXO DHE :  Ju duhen një palë këpucë ushtrie, për t'u ndjerë me stil


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.