Sherr mes shqiptarëve dhe Italianëve në burg, 5 të plagosur

Pas një sherri mes disa shqiptarëve dhe disa italianëve ka ndodhur në burgun e Sant’Angelo dei Lombardi, në Itali, ku kanë mbetur të plagosur 5 prej tyre, një ndër të cilët në gjendje të rëndë shëndetësore.
Shtypi italian me dije se nuk ka ende detaje se cili ishte shkaku i këtij sherri të madh.
Ndërhyrja në kohë e personelit të policisë së burgut shmangte më të keqen. “Kërkojmë nga Departamenti i Administrimit të Burgjeve të marrë masa urgjente të natyrës disiplinore dhe penale, kundër atyre që janë përgjegjës për atë që ka ndodhur. Falënderimet!” –thotë Ciro Auricchio, sekretar rajonal për sitememin e burgjeve.V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Moment prekës/ 3-vjeçari bashkohet me nënën e tij pas dy vitesh

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.