Sherr e fjalë të rënda ndaj gjyqtarit, Keidi Bare rrezikon shumë në Spanjë

Keidi Bare, u ndëshkua dy herë me karton të verdhë në sfidën që Atletiko Madrid B, luajti përballë Deportivo La Korunja B. Arbitri e nxorri me të kuq brenda 15 minujtave lojë, por akoma më e rëndë është ajo që ka ndodhur pas përfundimit të pjesës së parë.

Mesfushori, që iu besua edhe një fanellë e Kombëtares A nga Panuçi në sfidën miqësore ndaj Norvegjisë, ka reguar shumë rëndë ndaj arbitrit të takimit. Në realacionin e arbitrit pas ndeshjes, kryesori ka shënuar se shqiptari i ëështë drejtuar me fjalët: “Shko q*u”, kur ka parë kartonin e kuq. Akoma më të rënda, kanë qenë fjalët drejt arbitrit kryesor, në dhomat e zhveshjeve, pas përfundimit të pjesës së parë. “Je budalla. Bir k*rve. Shko q*u!”, shënohet t’i ketë arbitrit, Keidi Bare, në relacionin e ndeshjes./d.m-dritare.net

LEXO DHE :  Shikoni momentin kur gazetari shqiptar sulmohet nga ekstremistët e Agimit të Artë, në Athinë!

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.