SHBA/ Trump nënshkruan dekretin për të mbajtur të bashkuar familjet emigrantëve

Presidenti amerikan, Donald Trump ka nënshkruar dekretin për të mbajtur të bashkuar familjet e emigrantëve të paligjshëm në kufirin me Meksikën, megjithatë, ai ka ka theksuar se linja e “tolerancës zero” do të vijojë. Presioni i medias,  e shtyu presidentin që të tërhiqej, pasi imazhet e mijëra fëmijëve që qanin të vetmuar prekën gjithë botën.

“Pentagoni do të ndërtoj struktura për emigrantët, me qëllim për të mos ndarë fëmijët nga prindërit hyrë të hyrë ilegalisht në Shtetet e Bashkuara. Donald Trump ka urdhëruar Pentagonin për të marrë të gjitha masat e nevojshme për të strehuar dhe për të ndërtuar struktura për tu përkujdesur për ta, nëse është e nevojshme në përputhje me ligjin. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Nisin reshjet borës në Tiranë dhe disa qarqe të vendit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.