SHBA/ Fëmijëve të emigrantëve u jepej qetësues pa aprovimin e prindërve

Stafi që punon në emër të Zyrës së Zhvendosjes së Refugjatëve në mënyrë të vazhdueshme po i mban fëmijët të droguar  me substanca psikotrope pa pëlqimin e prindërve të tyre, sipas dosjeve ligjore.

Dritare.net informon se zyrtarët e administratës së Trump kanë insistuar në mënyrë të përsëritur se politika e ndarjes së familjeve që ata zbatuan gjatë gjashtë javëve të fundit të ishte humane. Por publikimi i rasteve me media e detyroi presidentin Amerikan Donald Trump që ditën e djeshme të firmos një vendim për bashkimin e fëmijëve me prindërit e tyre.

LEXO DHE :  Djegia e mandateve, në rajon fryn era barut

Sipas Huffingtonpost, pretendimet për drogimin janë hartuar edhe në një padi. Një fëmijë i cituar në padi raportoi të merrte deri në nëntë pilula në mëngjes dhe shtatë të tjera në mbrëmje, pa e ditur se çfarë ishte ilaçi.V.D/dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.