Sazan Guri shpjegon teorinë e çuditshme për shqiptarët

Gjeologu shqiptar, Sazan Guri, së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin ‘Rudina’, të moderuar nga Rudina Magjistari, në TvKlan.

Guri, në emision promovoi edhe trilogjinë e librave të tij, “Vlerat dhe visaret e shqiptarëve ndër shekuj të mijëvjeçarëve”.

Mes shumë çështjesh të tjera, gjeologu bëri një konstatim të çuditshëm për shqiptarët dhe natyrën tonë.

 

Sipas Gurit, që në 1914-ën, një mizë cece ka pickuar dhe paralizuar trurin e shqiptarëve, dhe kjo është arsyeja pse jemi këta që jemi sot.  Sipas gjeologut, shqiptarët nga atëherë, nuk shkruanin, por vepronin. Ndërsa sot, shkruajnë pak, flasin shumë, por nuk veprojnë farë.

LEXO DHE :  Shenjat më të forta të horoskopit? Ja cilat janë

Mes të tjerash, Guri ka treguar edhe varësinë e shqiptarëve nga televizioni dhe neglizhencën ndaj librave./K.C/dritare.net

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.