Samiti i Sofjes/ Rama fotografohet teksa bisedon me Cipras

Ditën e sotme në Sofje po zhvillohet Samiti i BE me gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Në takim janë kryeministrat e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Serbisë, Mali të Zi dhe Bosnjës. Samiti organizohet nga Bullgaria, pasi ka Presidencën e BE.

Gjatë zhvillimeve të punimeve të këtij samiti Rama është fotografuar teksa ka qenë duke biseduar me kryeministrin e Greqise, Aleksis Cipras.

LEXO DHE :  Letër vetes sime 15 vjeç

“Kryeministri shqiptar Edi Rama, flet me kryeministrin grek Alexis Tsipras gjatë një takimi pas tryezës së rrumbullakët të krerëve të shteteve të BE dhe Ballkanit Perëndimor në Pallatin Kombëtar të Kulturës në Sofje të Bullgarisë, sot enjten, më 17 maj 2018”- shkruan Associated Press.V.D.Dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.