Rusi 2018/ Këta janë të pathyeshmit e Anglisë në Botëror

Mbrëmjen e djeshme, pas ndeshjes me Suedinë, Anglia ka arritur në gjysmëfinalen e Kupës se Botës, për të tretën herë.

Por,  kjo ndeshje dhe kjo arritje nuk do të arrihej, pa kontributin e futbollistëve, heronjve të skuadrës angleze.

Tre, në veçanti, mahnitën në fitoren 2-0 të çerekfinales kundër Suedis, informon dritare.net

LEXO DHE :  Vjen të kërkojë djalin nga ish-gruaja, zbulon që ka dhe një vajzë

 

Harry Maguire shënoi golin e parë, portieri Jordan Pickford u emërua njeri i ndeshjes dhe Kieran Trippier ishte i jashtëzakonshëm.

Këta të tre lojtarë, pa përmendur edhe kapitenin e skuadrës angleze, Harry Kane, kanë arritur që ta çojnë Anglinë në gjysmëfinalen  e Kupës së Botës./K.C/Dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.