Rusi 2018 / Edhe Polonia viktimë, Senegali befason me golin e dytë në Moskë

Është ndëshkuar dhe skuadra e Polonisë nga afrikanët e Senegalit. Si të gjitha ekipet e mëdha evropiane, edhe Lewandovski me shokë kanë bërë një start të dobët të botërorit deri më tani.

Senegali luajti më mirë në pjesën e parë dhe e meritoi avantazhin, i cili erdhi me anë të një autogoli. Cionek, mbrojtësi polak devijoi një top drejt portës së tij.Nga nje gabim i portierit  Sengali shenon edhe golin e dyte. Rezultati i ndeshjes 2 me 0.

LEXO DHE :  Disa situata në restorante, që i bëjnë kamarierët, të urrejnë klientët

 /d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.