Rusi 2018 / Edhe Polonia viktimë, Senegali befason me golin e dytë në Moskë

Është ndëshkuar dhe skuadra e Polonisë nga afrikanët e Senegalit. Si të gjitha ekipet e mëdha evropiane, edhe Lewandovski me shokë kanë bërë një start të dobët të botërorit deri më tani.

Senegali luajti më mirë në pjesën e parë dhe e meritoi avantazhin, i cili erdhi me anë të një autogoli. Cionek, mbrojtësi polak devijoi një top drejt portës së tij.Nga nje gabim i portierit  Sengali shenon edhe golin e dyte. Rezultati i ndeshjes 2 me 0.

LEXO DHE :  Me 20 mijë lekë bëhesh ish-i përndjekur dhe mund të aplikosh edhe për azil

 /d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.