Rrogozhinë/ Treni del nga shinat, panik tek pasagjerët

Qytetarët janë vënë në panik mëngjesin e sotëm pasi treni i linjës Elbasan-Durrës ka dalë nga shinat. Treni ka dalë nga shinat në stacionin e Rrogozhinës.

Një qytetar prezent në vendngjarje tha se mjeti është ndarë në dy pjesë, ndërsa në të ndodheshin mbi 100 persona, ku shumica ishin turistë.

“Ndodhesha rastësisht në stacion. Treni gati është ndarë në dy pjesë. Treni kishte mbi 100 persona, me dhjetëra turistë. Të gjithë të tmerruar zbritën nga treni. Fatmirësisht nuk ka njerëz të lënduar. Pritet të vijnë vinxhat nga Durrësi dhe ta ngrenë, se është ndarë në dy pjesë”, ka thënë një qytetarë për Report Tv. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar në njerëz. V.D/dritre.net/

LEXO DHE :  Këta janë vipat që do të bëhen me fëmijë këtë vit!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.