Rrogë faraonike/ Ja sa po paguhet Buffon te skuadra e PSG-së!

Gianliuggi Buffon, tashmë plot 40-vjeç, vazhdon të paguhet si “mbret”. Gardiani italian iu bashkua PSG-së disa ditë më parë dhe u largua pas shumë vitesh nga Juventus. Vetë Buffon u shpreh se është transferuar te francezët e PSG-së që të fitojë “Champions League”, por sipas medieve franceze, “Gigi” ka pasur një tjetër arsye.

Tabloidet franceze kanë arritur të zbulojnë pagën që Buffon po përfiton në Paris dhe është shumë e lartë për moshën që ka. Plot 410 mijë euro në muaj, që në sezon janë gati 5 milionë euro. E që ta plotësojmë, pa taksa… Buffon nuk është më në vitet e tij të arta, por llogaria e tij bankare po “fryhet” shumë më shpejt se te Juventus./d.m-dritare.net

LEXO DHE :  Tradhtia ndaj bashkëshortes, kush ia dha revistës së skandaleve provat për Jeff Bezos!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.