Rriten pensionet, ja sa përfitojnë!

Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes së qeverisë në Durrës, në një pronocim për mediat teksa tregoi për vendimet e marra në këtë mbledhje u ndal edhe tek pensionet. Ai tha se duke nisur nga korriku do të ketë një rritje të pensioneve me 2.8 përqind për 665 mijë pensionistë. Rama tha se janë 15 milionë dollarë që janë në dispozicion të pensioneve. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Djegia e mandateve/ Berisha tregon arsyen pse do të largohet nga Parlamenti

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.