Rita Ora mes fituesve në MTV Video Music Awards    

Yjet e muzikës u mblodhën në Radio City Hall të Nju Jorkut të hënën për ndarjen e çmimeve MTV Video Music AWards.

Këngëtarja me origjine shqiptare, Rita Ora fitoi çmimin për kategorinë “Best Dance” në ceremoninë e çmimeve MTV VMAs, me këngën “Lonely Together” në bashkëpunim me Avicii.

Camila Cabello me “Hawana”mori nderimet më të mëdha të natës – artisti i vitit dhe videoja e vitit.

LEXO DHE :  Harta e ‘Le Monde’: Ja si do të duket Kosova, pas shkëmbimit të kufijve!

Jennifer Lopez fitoi çmimin për arritjen e jetës gjatë natës së madhe: çmimin Michael Jackson Vanguard .

Cardi B kishte nominimet më të mëdha.

Nicki Minaj fitoi çmimin e parë të shfaqjes për videon më të mirë hip-hop për “Chun Li”. V.D/Dritare.net

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.