Rezart Prifti: Plani 8 pikësh i Ramës për studentët, perlë!

Pedagogu i ekonomikut Rezart Prifti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, e cilësoi me ironi si “perlë”, planin 8 pikësh të publikuar sot nga qeveria.

Prifti: Na jep një plan pune dhe mos më thuaj në parim i pranuam dhe hajde të bëjmë muhabet bashkë. Ishte një 8 pikësh legen komplet. Aktualisht, ata që janë me asistencë marrin bursë. Pika më e bukur është urgjent në janar publikimi i transparencës së buxhetit. Çfarë do bëjë ky? Tenderi i radhës. Do bëjë një platformë qendrore. Kishte ca pika perla. Bibliotekë digjitale. Unë nuk e di çfarë është. Do bëhet tenderi i radhës./ora news

 

LEXO DHE :  Incidenti në Durrës, reagon Lleshaj: Nuk ishin studentë, por ithtarë të Haxhi Miletit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.