Reagimi i presidentes kroate pasi Kroacia u kualifikua në finale

Presidentja kroate ka reguar pas fitores historike të Kroacisë në Kupën e Botës.

Kroacia mundi Anglinë me rezultat 2:1 në gjysmëfinale, për të arritur për herë të parë në një finale të Kampionatit Botëror.

LEXO DHE :  Gazetarja e famshme italiane: Ja si ma anuluan intervistën në Rai, në minutën e fundit!

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ishte e shpejtë me reagimin e saj në rrjete sociale.“Populli im, është e mundur! Bravo të zjarrtit! Bravo të gjithë tifozëve! Kroacia në finale!”, ka shkruar presidentja kroate./d.m-dritare.net

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.