Ramazani nis të mërkurën, çfarë duhet të hani pas orës 8 të mbrëmjes

Muaji i Ramazanit fillon të mërkurën e ardhshme, për këtë shumë besimtarë myslimanë në gjithë botën e kanë për obligim të agjërojnë.

Mirëpo, gjatë kësaj kohe, vlen të theksojmë se janë disa ushqime që mund t’i hani edhe pas orës 8 të darkës.

Avokado

Disa feta avokado në darkë do të ishin ideale. Mund t’i integroni edhe në receta të tjera të lehta, jo shumë kalorike shkruan joq

LEXO DHE :  Deklarata e fortë Petro Koçit: Vranë Azem Hajdarin, tani po i vrasin të bijën!

Banane

Ato përmbajnë shumë potasium dhe magnez, çka ju relakson dhe ju ndihmon që të bëni një gjumë shumë të qetë.

Kos

Një filxhan me kos pa yndyrnë është ideal. Mund t’i shtoni edhe disa fruta për ta shijuar më shumë./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.