Rama takim me Mogherinin, qytetarët protestë para kryeministrisë

Mëngjesin e sotëm, në kryeministri, u zhvillua takimi mes, kryeministrit të vendit, Edi Rama dhe Federica Mogherini. Ky takim u mbajt për të lidhur negociata dhe për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ajo që është për të çuditur së, menjëherë pas fillimit të takimit, disa qytetarë më pankarta në duar, po protestojnë ende për kuksianet e arrestuar nga policia.

30713852_748258808716623_8313592925841784832_n

Mesa duket të rinjtë e Kukësit kanë zgjedhur t’i japin një mesazh edhe përmës pankartave Mogherinit, ku shkruhet:

LEXO DHE :  Ja si është një ditë në bankë, për Venerën dhe Lindin!

“Mos besoni atë që ju thonë politikanet shqiptarë”,

30704797_748258755383295_3095815699721879552_n

“BE-ja njeh forcën e ligjit, ne njohim forcën e policisë” dhe “Nuk mund të fusni Shqipërinë në BE nëse qeveria e përjashton Kukasin nga vendi”.

30739223_748258835383287_1833204312377917440_n

Mogherini ishte e shoqëruar edhe nga ambasadorja e BE në vendin tonë, Romana Vlahutin./K.Ç/dritare.net

mogherini1

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.