Rama publikon shifrat, këtë vit më shumë të punësuar, ja sa!

Kryeministri Edi Rama edhe këtë mëngjes nuk ka harruar postimin e tij në “ Facebook”. Ai ka nxjerr disa statistika në lidhje me punësimin e shqiptarëve në sektorin jo bujqësor. Në shifrat e publikuara nga Rama duket qartë se është rritur numri i të punësuarve në maj të këtij viti, krahasuar më të njëjtën periudhë të viti të kaluar.

LEXO DHE :  Ekzekutimi i Marvi Mihalit, prokurori zbulon numrin e vërtetë të autorëve  

Ja çfarë shkruan Rama!

 

MIRËMËNGJES

dhe me këto shifra krahasimore të të punësuarve (në sektorin jobujqësor), që janë nxjerrë nga pasqyrat e muajve maj 2013 , maj 2017 dhe maj i këtij viti, në Regjistrin e Sigurimeve Shoqërore të Republikës së Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë 😊. V.D/Dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.