Rama pas arrestimeve: Atyre që bëjnë politikë me krimin, kjo luftë u rrit dëshpërimin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për të dytën herë pas arrestimeve  të ish-deputetëve të Partisë Socialiste.

Rama në postimin e tij në Twitter ka thënë se ky vend është i pashpresë për ata që bëjnë politikë me krimin, duke ju referuar opozitës.

 

“Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin. Sa më fort do ta godasim krimin, aq më e dëshpëruar do të bëhet kundërvënia e tyre! Ne do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm për kriminelët dhe të pashpresë për ata që me krimin bëjnë politikë,” shkruan Rama. V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Protesta e opozitës/ 29 persona të proceduar, mes tyre edhe Gazmend Bardhi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.