Rama në ditën e Kurban Bajramit: Po rimëkëmbim xhamitë në të gjithë vendin

Kryeministri Edi Rama në postimin e tij të mëngjesit ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Në postimin e tij në “Facebook”, Rama tregon pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin.

Ja postimi i kryeministrit!

 

MIRËMËNGJES ?

dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë GËZUAR KURBAN BAJRAMIN ?. V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Foto nga statuja madhështore e shqiponjës, që mori 10 vjet për t'u ndërtuar!

 

 

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë GËZUAR KURBAN BAJRAMIN 🙏

Gepostet von Edi Rama am Montag, 20. August 2018

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.