Rama: Mësuesja kundërshtare, nuk la gjë pa bërë që të mos fitoja zgjedhjet

Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar një takim me mësues të zgjedhur nga portali “Mësues për Shqipërinë”.

Rama gjatë fjalës së tij u shpreh se,  ka ikur koha e hakmarrjeve për bindjet politike.

Ndërkohë, mes shumë të tjerash, kryeministri  u shpreh se, në një takim, mes mësuesve që foli ishte dhe një ‘kundërshtare’ e tij, që kishte bërë çmos që ai mos të fitonte zgjedhjet për kryetar Bashkie.

Dhe, sipas Ramës, pavarësisht kësaj, askush nuk e hoqi nga puna këtë mësuese.

“Më kujtohet një mësues që u thoshte nxënësve; Ismail Kadare ngriti flamurin në Vlorë. S’ka qenë 100 vite më parë, por vetëm para disa viteve. Qesha me ministren se, këtu doli një mësuese që nuk ka lënë gjë që unë mos të fitoja si kryetar i bashkisë. Por ç’rëndësi ka kjo. Ajo është një mësuese që u jep nxënësve atë që duhet. Si ka mundësi që nuk bien edhe në kurthin e hakmarrjes që ramë në çerekshekullin e kaluar, që të degdiseshe në një shkollë tjëtër. Vetëm për arsyen e mos arsyes politike”, tha Rama. Para disa vitesh u arrestua një drejtoreshë që ia gjetën paratë në ëc. Merrte para nga vajza të reja për t’i punësuar.”,– u shpreh Rama/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  A do të jetë Ronaldo në Juventus edhe vitin tjetër? Ja si përgjigjet ylli i futbollit!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.