Rama: Këtë sezon boom turistësh, ja çfarë do të ndodhë nesër në Vlorë!

Kryeministri Edi Rama në një postim të tijin në “Facebook”, shkruan për zezonin turistik. Ai tregon se risitë e këtij sezoni  janë boomi i turistëve si dhe Kalendari i 500 aktiviteteve argëtuese përgjatë vijës bregdetare. Rama shkruan se nesër mbrëma, Trupa e Operas, zbret në Lungomaren e Vlorës me një performancë origjinale

Ja postimi i Ramës!

 

Sezoni i sivjetëm turistik që po rezulton me një boom turistësh të huaj në bregdetin tonë, ka përveç të tjerash edhe risinë e Kalendarit të 500 aktiviteteve argëtuese përgjatë vijës bregdetare, që nga koncertet e të gjitha llojeve tek festat e kuzhinës, koncertet e të gjitha llojeve, organizimet në rrugët e trashëgimisë kulturore e aktivitetet sportive…

LEXO DHE :  Rreziku i ndërhyrjeve estetike. Mjekët: Shqiptarët, të ekspozuar nga sëmundjet

Nesër mbrëma, Trupa e Operas që është pjesë e këtij angazhimi të ri në funksion të sezonit turistik, zbret në Lungomaren e Vlorës me një performancë origjinale tek hapësira e rikrijuar përpara Shkollës së Marinës😊💃💫🎼🎻🎺🎹

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.