Rama ka një videomesazh për studentet!

Kryeministri i vendit, Edi Rama, përmes një videoje në Facebook ka dhënë një mesazh për studentët. Meqenëse është diskutuar shumë për kushtet e godinave për studentët, Rama ka thënë se, qeveria, ka nisur një investim masiv, në bashkëpunim me qeverinë gjermane, për të ndryshuar rrënjësisht situatën e trashëguar të konvikteve

“Meqë po diskutohen këto ditë edhe kushtet e godinave për studentët, ja prova që kjo qeveri, si asnjë tjetër më parë, ka nisur një investim masiv (18.8mln€ Faza 1) në bashkëpunim me qeverinë gjermane, për të ndryshuar rrënjësisht situatën e trashëguar të konvikteve. Ndiqeni deri në fund sepse nis si 3D po vazhdon si realitet i prekshëm i kantierit të parë të këtij projekti.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Zgjedhjet/ Ish-ministri: Opsioni i vetëm i opozitës, thirrje për mospjesëmarrje në votime

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.