Rama : Ja sa është rritur ekonomia, punësimi dhe bizneset e reja, në vend!

Kryeministri i vendit, Edi Rama, mëngjesin e sotëm ka publikuar një video në Facebook, dhe duke uruar një mëngjes të mbarë për të gjithë, ai ka treguar nëpërmjet videoinformacionit rritjen ekonomike në vend, rritjen e punësimit, dhe hapjen e bizneseve të reja.

Sipas shifrave që ka publikuar Rama, janë punësuar 38 mijë persona, vetëm në periudhën Qershor 2017-Qershor2018, duke bërë kështu që punësimi të jetë rritur me 37.8%.

Ndërsa gjatë periudhës Janar-Korrik, të këtij viti janë hapur 10 mijë biznese të reja, e rritur me 14.6%.

LEXO DHE :  Zv.kryeministri i Kosovës: Është koha të arrihet marrëveshja finale me Serbinë

Për rritjen ekonomike në video tregohet, se nga 1.0% që ka qenë në 2013, është rritur duke shkuar në 4.45%.

Rama për rritjen ekonomike thotë se është 4.5% më e lartë sesa kur e gjetëm në 2013./E.B-dritare.net

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë videoinformacion për ecurinë ekonomike, punësimin dhe bizneset e reja në vend, ju uroj një fundjavë të qetë🌹

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 10. August 2018

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.