Rama: Ja pse kam zgjedhur të hesht për çështjen e ndryshimit të kufijve!

Kryeministri Rama i ftuar në Top Channel ka treguar arsyen se përse nuk ka mbajtur një qëllim pro ose kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës.

“Sepse besoj që nuk bëhet fjalë për një çështje të ditës, por bëhet fjalë për një çështje të historisë sonë të përbashkët, ku i takon në rradhë të parë Kosovës, i takon autoriteteve të Kosovës të përpunojnë një platformë për dialogun dhe unë jam i fundit njeri ndër shqiptarë të flas dhe të bëj komentatoritn në ndërkohë që nga një ra anë ënë Kosovë ka një debat mbi një ide po jo mbi një platformë, sepse një platformë s’e kemi parë. Dhe nga ana tjetër si përfaqësues i Shqipërisë ndiej detyrmin të respektoj deri në fudn Kosovën dhe autoritete e saj”, tha Rama.V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Punoni në ushtri, arsim, shëndetësi? Rama ka një lajm të mirë për ju!

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.