Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni, dhe përfitoni mbështetje financiare!

Mëngjesin e sotëm, nëpërmjet në postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama u ka bërë ftesë të gjithë qytetarëve që dëshirojnë të përfitojnë nga programet mbështetëse në bujqësi dhe blegtori.

Në kudër të projektit IPARD 2, do mbështeten financiarisht investimet në fermë, investime në përpunimin dhe tregtimin e produkteve bujqësore dhe blegtorale, si dhe investimet në diversifikimin e ekonomisë në fshat.

Ju duhet të përgatisni dokumentet dhe dorëzojini në Agjencinë për Zhvillimin Bujqësor dhe Rajonal, dhe aplikoni nga data 30 nëntor-30 janar për të përfituar nga skemat mbështetëse./E.B-dritare.net

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë ftesë për të përfituar nga programet mbështetëse në bujqësi dhe të aplikoni duke filluar nga 30 Nëntori me projektet tuaja për zhvillimin e fermës e të ekonomisë në fshat, ju uroj një ditë të mbarë 🌽🍅🌾

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 8. November 2018

LEXO DHE :  Foto/ Si duket sheshi "Nënë Tereza" gjatë mitingut të PS!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.