Rama- biznesmenëve: Mos fshihni të ardhurat vjetore

Gjatë inspektimeve në ndërmarrjet të cilat kanë përfituar ulje trefish të taksës, kryeministri Edi Rama u ka thënë biznesmenëve që të mos paguajnë njerëz, për të të ardhurat vjetore.

Rama gjithashtu tha se shumë biznese kanë pasur xhiro mbi 80-110 milionë lekë të vjetra, dhe i kanë fshehur të ardhurat duke bërë deklarime të rreme.

“80 milionë lekë të vjetra dhe me ato që bëhen sikur të numërohen, sepse po të numëroheshin dilnit sipër. Në fakt e gjithë kjo fashë nga 80-110, është një fashë ku të gjithë i keni fsheh. Nuk keni pse të paguani njerëz se si të fshehin numrat. Atyre çunave do ua rrisësh rrogën? Ka potencial të madh punësimi me zanate të mirëfillta. Ne e presim me shumë interes këtë vit”, tha Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Rrjeti tallet me Ramën: Jam ministri i Jashtëm, kryeministri është pushim

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.