Provimi i Maturës: Teza e Matematikës del dy orë para mbarimit të testit

Sot maturantët po zhvillojnë provimin e matematikës. Pas daljes së testit të letërsisë në public, para provimit, u premetuan masa të rrepta sigurie. Por, gjithçka duket se ka qenë propagandë, pasi edhe tsti i matematikës ka dalë në publik, duke u përsëritur kështu skandali me testin e letërsisë.

Skandali është denoncuar nga deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, në rrjetet sociale Facebook, i cili ka publikuar  testin e plote të matematikës që qarkullon, në një kohë që maturantët sa ishin future në provim.

LEXO DHE :  Rama nxjerr pamjet e Ambulancës në Elbasan. Ja çfarë premton të realizojë brenda mandatit!

Statusi i plotë:

Ja dhe testi i matematikës sot!
Të presim cfarë do na thotë Ministrja.
Unë them më mirë të heshtë e të fillojë të bëj punë e jo propagandë boshe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.