Protesta/ Rektorati i UT kërkesë zyrtare: Studentët të kthehen në mësim

Në një kohë që studentët po vazhdojnë me protestën duke bojkotuar mësimin, Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete.

Përmes një njoftimi të nxjerrë ditën e sotme, Rektorati i UT kërkon nga studentët të ulen në auditore, ndërsa njofton shtyrjen e afatit për shlyerjen e tarifës së studimeve. Gjithashtu, Rektorati njofton edhe zëvendësimin e orëve mësimore të humbura për shkak të protestës./A.C/dritare.net

LEXO DHE :  Shehi: Nëse popullit i ka ardhur në majë të hundës të ngrihet në demonstratë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.