Protesta në Astir, banorët bllokojnë rrugën

Mëngjesin e sotëm, banorët e zonës së Astirit në Tiranë, kanë dalë sërish në protestë. Ata kanë bllokuar rrugën, dhe kanë deklaruar se nuk do i lejojnë të prishin banesat, pa marrë dëmshpërblim.

Forca policie kanë mbërritur në protestë, dhe rruga është bllokuar totalisht nga banorët me pankarta në duar.

LEXO DHE :  Monsinjor Massafra: Për situatën në vend, nuk mund të fajësohet komunizmi

U bënë disa ditë që banorët e Astirit protestojnë kundër prishjes së bizneseve dhe shtëpive, të cilat do prishën për zgjerimin e rrugës. Nga projekti janë parashikuar të prishen 300 objekte, ndërsa banorët pretendojnë se janë 490./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.