Protesta/ Basha takohet me banorët e Unazës së Re

U bënë disa ditë që banorët e Astirit kanë dalë në protestë, kundër prishjes së banesave dhe bizneseve, të cilat do shemben për ndërtimin e Unazës së Re.

Edhe sot ata kanë dalë në protestë. Në mëngjes, iu bashkuan edhe 3 deputetë të PD-së. Protestës është bashkuar edhe kreu i opozitës Lulëzim Basha, siç qe paralajmëruar, i cili zhvilloi një takim me disa prej tyre.

LEXO DHE :  Çfarë na tregojnë bandat e gangsterëve, për botën ku jetojmë

Gjatë takimit, banorët i janë shprehur Bashës se duan dëmshpërblim të plotë për shembjen e pronës./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.