Prokuroria apelon vendimin për Saimir Tahirin, kërkon arrest me burg

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka apeluar ditën e djeshme vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, e cila ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin.  Një ditë pas seancës gjyqësore Prokuroria i është drejtuar më një kërkesë Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda ku ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë për Saimir Tahirin nga “arrest shtëpie”, në “arrest me burg””. Maësn e sigurisë pritet që ta apelojë edhe vetë ish-ministri Tahiri, i cili kërkon lirinë.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 19 shkurt 2019

Tahiri është nën hetim për trafikim lëndësh narkotike në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe korrupsion pasiv. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.